Odlično prihvaćena izložba starih riječkih razglednica Pozdrav iz Rijeke / Un saluto da Fiume, kojoj je autorica Marija Lazanja Dušević, gostuje u Creskom muzeju. Riječ je o razglednicama iz zbirke muzej grada Rijeke nastalim u razdoblju od 1890-ih do 60-ih godina 20. stoljeća. Izložbom se nastoji dobiti uvid u riječki ambijent s kraja 19. i početka 20. stoljeća, zahvaljujući prizorima što su ih onodobni fotografi prenijeli nas razglednice. One govore o povijesnom razvoju razglednice, povijesti razglednice u riječkom kontekstu, pojmu Fiume, također o prizorima snimljenim u različitim dijelovima grada kao što su Fiumara, Riva, Korzo, Jadranski trg, Sušak i Trsat, Gradske vedute, Panorame, Znamenite građevine, Hoteli i Gradski park. Izložba se nadovezuje na nedavno gostovanje creskih razglednica u riječkom Muzeju. Izložba u Cresu otvara se 11. lipnja u 19 sati, a traje do konca srpnja.

Poveznica / dugmePoveznica / dugme

Muzejski trg 1/1