StartČetvrtak, 25.10.2018.
EndNedjelja, 25.11.2018.

Fotografski opus antologijskog hrvatskog fotografa Toše Dabca bogat je i raznolik. Prizori iz zagrebačkog života uhvaćeni njegovim objektivom danas su poznati najširem krugu ovdašnje kulturne javnosti, dok je dio radova s prizorima uhvaćenim okom kamere u drugim hrvatskim sredinama ostao dijelu javnosti pomalo po strani. To je razlog više da se u Muzeju grada postavi izložba fotografija snimljenih u hrvatskim eksterijerima majstorskom Dabčevom rukom. Na izložbi se može vidjeti 40 fotografija koje su u Muzej stigle iz zbirke bečkog kolekcionara Milana Krivde, zbirke Geralda Ebingera i Arhiva Toše Dabca – Muzeja suvremene umjetnosti – Grada Zagreba. Fotografije donose manje poznate prizore snimljene u Šibeniku, Opatiji, Korčuli, Splitu, Rovinju, Primoštenu, u Hercegovini, Gorskom kotaru i drugdje.

Muzejski trg 1/1