U suradnji s riječkim Art-kinom Croatia i kao popratni program 10. VAFI & RAFI internacionalnog festivala animiranog filma djece i mladih, u Muzeju grada je 27. svibnja otvorena izložba Veljka Popovića i Vaska Lipovca “Od slike do filma – biciklisti”. Izložba je za odrasle. Popović je filmski interpretirao Lipovca koristeći njegove motive i stil, uključujući određen broj izravno preuzetih slika i crteža, da bi stvorio cjelovitu animiranu priču koja se događa u Vaskovu svijetu. Likovi iz filma nastali su prema Lipovčevim originalima i pršte od hedonizma, što u prijevodu znači kako su glavni filmski motivi, baš kao u Lipovca, dva tjelesna zadovoljstva – sport i seks. Izložba je otvorena do 29. svibnja.

Poveznica / dugmePoveznica / dugme

Muzejski trg 1/1