Muzej grada i Udruga filmskih entuzijasta AnimatoRi organizirali su 17. lipnja novi ciklus radionica Dante & Puto.  Riječ je o edukativno-kreativnoj radionici animiranog filma u sklopu projekta Nepoznati Klimt/Klimt Unknown.  U sklopu drugog od ukupno tri ciklusa okupio je desetak polaznika koji su se okušali u izradi animiranog filma posvećenoga Klimtovu riječkom opusu. Radionica je bila podijeljena u tri dijela, obuhvaćajući razgledavanje HNK Ivana pl. Zajca, likovni dio održan u Muzeju grada, te računalni animacijski dio ostvaren u prostorijama Centra za tehničku kulturu.

Rezultat radionice su kratki animirani filmovi koji će se javnosti predstaviti sljedeće godine kao dio muzejskih aktivnosti u sklopu programa Rijeka EPK 2020.

Poveznica / dugmePoveznica / dugme

Trg Riccarda Zanelle (ex Muzejski trg) 1/1