StartPonedjeljak, 16.07.2018.
EndPonedjeljak, 20.08.2018.

Gostujuća izložba Akademije primenjene umetnosti iz Novog sada donosi odabrane radove sa Svjetskog bijenala studentske fotografije. Novosadski Bijenale fotografije organizira se u tom gradu naizmjence sa Svjetskim bijenalom studentskog plakata, a riječki Muzej posljednjih godina redovito predstavlja najuspješnije radove s obje manifestacije. Na posljednjem Bijenalu sudjeluje dvjesto autora iz različitih dijelova svijeta, iz Ukrajine, Japana, Srbije, Poljske, SAD-a, Grčke, Meksika, Irana, Španjolske, Češke, Bangladeša, Venezuele i Slovačke. Radovi su nastali kao dio redovnih studijskih aktivnosti. Namjera je organizatora manifestacije dati poticaj dodatnoj afirmaciji fotografskog medija te predstaviti najbolja ostvarenja studenata. Izložba u Muzeju grada upoznaje ovdašnju javnost na takvu tragu s preko 60 fotografskih ostvarenja, raznolikih tematski i pristupom.

Pogledaj video

Muzejski trg 1/1