Ljekarničko-kozmetički laboratorij „Alga“ važan je dio ljekarničke povijesti Rijeke te značajan dio zlatne povijesti grada Sušaka. Suvremen je to laboratorij koji je proizvodio široku lepezu proizvoda za svakodnevnu upotrebu. Zapošljavao je pedesetak radnika te koristio najsuvremenije marketinške korake ne bi li Algini proizvodi stigli do svakog kupca u Jugoslaviji i šire. Iako u usporedbi s riječkim i nekim sušačkim pogonima zapošljava manji broj radnika, ostavio je dubok trag u gospodarskom i društvenom životu Rijeke i Sušaka. Istovremeno, u godinama između dvaju svjetskih ratova, Sušak živi kao grad. Zlatne godine obilježili su ubrzana gradnja stambenih, društvenih i komunalnih zgrada te osuvremenjivanje lučke infrastrukture koja pridonosi razvoju proizvodnje i trgovine. Ne čudi zato da se u dvadesetak godina broj stanovnika u Sušaku udvostručio. Veći dio i danas prepoznatljivih arhitektonskih ostvarenja na Sušaku iz međuratnog je perioda – Hrvatski kulturni dom na Sušaku, Sušačka bolnica, Rektorat, Dom Crvenog križa, Osnovna škola Pećine.
Teško je ne zapitati se koje visine bi Ljekarničko-kozmetički laboratorij „Alga“ dosegnuo da nije došlo do sukoba svjetskih razmjera. Pitanje je i u kojem smjeru bi se najvažnija jugoslavenska luka Sušak razvijala da se nisu dogodila ratna zbivanja.
Priča o Algi nedovoljno je poznata današnjim generacijama, a prilika je izložbom i katalogom podsjetiti i starije građane na zaboravljene priče. I u Muzeju grada Rijeke i JGL Muzeju farmacije smatramo da je važno da priča o Laboratoriju „Alga“ te viziji i trudu njegovih osnivača bude dostupna svima.