StartMonday, 17.07.2017.
EndSunday, 20.08.2017.

7. svjetski bijenale studentskog plakata rezultat je rada studenata i nastavnika Akademije umetnosti iz Novog Sada, pod čijim se vodstvom izložba i priređuje. Bijenale se održava od 2004., a svake se druge godine izmjenjuje sa Svjetskim bijenalem studentske fotografije. Plakati su birani putem natječaja. U konkurenciji od 2200 plakata žiri, koji se sastojao od najeminentnijih svjetskih imena iz tog područja, odabrao je njih stotinu. Prvu nagradu ovogodišnjeg Bijenala osvojio je plakat Babuška Mađara Krisfòfa Szabe, a druge dvije nagrade otišle su u ruke Kaixiang Xiaoa iz Kine i Luke Prstojevića iz Srbije. Izložbom se predstavlja rad studenata grafičkog dizajna diljem svijeta – pred njih je postavljen izazov da putem vizualne komunikacije pošalju najširoj publici poruke, upozorenja ili apele. Cilj je Bijenala afirmirati struku grafičkog dizajna – kad vizualna poruka kao najučinkovitiji oblik komunikacije zauzima najširi prostor i prepoznatljiva je u svim sredinama unatoč jezičnim, kulturološkim i civilizacijskim barijerama. Svjetski bijenale studentskog plakata već tradicionalno gostuje u Muzeju grada Rijeke, a ove godine prikazano je četrdeset odabranih studentskih plakata.