Muzej Grada Rijeke 2006.
Grupa autora – kustosi Muzeja,
format: 14,5 x 21 cm, str. 176

Knjiga – katalog najnovijih akvizicija Muzeja Grada Rijeke pregledno po zbirkama izlaže njzanimljivije osobitosti najnovijih prinova i cjelina, te pregledno iznosi fotografije, kataloški opis i note s dodatnim informacijama, posebnostima i zanimljivostima pojedinih predmeta.

U katalogu su prvo prokomentirane osobitosti svih cjelina (zbirki), a potom su kustosi – voditelji zbirki obradili pojedine predmete iz svojih zbirki.

Cjeline kataloga prate slijed zbirki:
Likovna zbirka, zbirka umjetničkog obrta, glazbena zbirka, zbirka numizmatike, vrijednosnica, medalja i odlikovanja, zbirka dokumentarne građe, zbirka oružja, vojne opreme i oznaka, zbirka tiska, zbirka fotografija, zbirka poštanskih maraka, zbirka kazališne i filmske građe, zbirka varia.