Autor: Ante Škrobonja
Izdavač: Muzej grada Rijeke
Format: 22 x 22 cm
Obim: 160 str.

Knjiga Ante Škrobonje svjedočanstvo je osobe iz unutrašnjeg kruga osnivača Uragana, toga prvog riječkog, hrvatskog i jugoslavenskog rock-sastava. O važnosti sastava govori i podatak kako su njegovih redova stigla prva autorska ostvarenja riječkog, hrvatskog i jugoslavenskog rocka. Škrobonja je fotografski dokumentirao djelovanje Uragana od njihovih prvih elektrificiranih nastupa u Amaterskom kazalištu Viktor Car Emin 1961. do pretposljednje postave 1970. godine. Na djelu su fotografska svjedočanstva kojima nema, niti će biti zamjene, zbog čega će svako buduće suočavanje s biografijom sastava morati kretati od Škrobonjinih svjetlosnih zapisa. Nije riječ samo o njima, autor je fotografije popratio osobnim prisjećanjima na trenutke provedene u Uraganima. Ranim početkom i kontinuiranim snimanjem toga sastava, također dobrog dijela ostalih riječkih rock-družina 6o-ih godina, Škrobonja je postao začinjavac rock-fotografije kao žanra u tadašnjem socijalističkom dijelu kontinenta. To ga danas čini važnim imenom sa stajališta europske pop-kulture.