Katalog izložbe
Autorica: Sabrina Žigo
Izdavač: Muzej grada Rijeke, 2013.
Dvojezično izdanje: hrvatski i engleski
Format: 32 x 23 cm, meki uvez, ilustracije djelomično u boji, 28 str.

Branko Jani Kukurin (1950.) uz svoj se znanstvenoistraživački i publicistički rad intenzivno bavi fotografijom – umjetničkom, dokumentarnom, putopisnom, novinskom i turističkom. Osobne autorske preokupacije su mu zavičajno-tradicijsko i kulturno nasljeđe Liburnije, Kastav, krajolik, kazalište, književnost, konceptualna fotografija i ženski akt. Fotografije odražavaju autorov svjetonazor, s jedne strane deklarirano lijevo-liberalnoga političkog opredjeljenja, a s druge slobodoumnog i nonkonformističkoga životnog stava. Na njegovo su formiranje utjecali emancipirajući socijalni, kulturni i umjetnički pokreti 1970-ih koji su i na hrvatskoj sceni imali svoje značajne protagoniste. Duh toga vremena i danas se osjeća u Kukurinovim slikama, izrazito u opoziciji prokazivanja predrasuda i tabua i humanističke poruke kao njezine krajnje namjere.

Otvoreno: utorak – petak, od 16 do 20 sati
Za poslovne suradnike: ponedjeljak – petak, od 8 do 16 sati