Autor: Ervin Dubrović
Izdavač: Muzej grada Rijeke
Format: 13 x 19 cm
Obim: 11’03” + 14’57”/19’37”

DVD-izdanje “Čudesni Milan Marjanović” / “Drenig” donosi dva dokumentarna filma posvećena važnim protagonistima kulturnog i političkog života Hrvatskog primorja, pa i šire od toga. To su Riječanin Francesco Drenig i Kastavac Milan Marjanović. Izdanje se nadovezuje na knjigu o Drenigu i izložbu/katalog o Marjanoviću, kojima je autor Ervin Dubrović. Milan Marjanović (Kastav 1879 – Zagreb 1955) osoba je izvanredne energije i strasti, a djelovao je kao novinar, političar, filmski radnik, književni kritičar, revolucionar, ideolog i povjesničar. Francesco Drenig (Rijeka 1892 – Fabriano 1950) djelovao je u razdoblju između dva rata kao posrednik između talijanske i hrvatske kulture, funkcionirajući kao predvodnik tadašnjega talijanskog intelektualnog kruga u Rijeci. O tomu u svjedočili njegovi kritičarski tekstovi, također pjesnički, prevoditeljski, urednički i fotografski rad. Film o Marjanoviću je na hrvatskom, a o Drenigu na hrvatskom i talijanskom jeziku.

Trg Riccarda Zanelle (ex Muzejski trg) 1/1