StartWednesday, 19.04.2017.
EndSunday, 07.05.2017.

Mađarska revolucija i borba za slobodu 1956. godine je jedan od najvažnijih trenutaka povijesti Europe, ali i svijeta u razdoblju Hladnoga rata. Mađarski ustanak pokazao je da se vlast komunističke partije i totalitarna diktatura u Europi sa slobodarskom i demokratskom tradicijom mogu održati samo pomoću uporabe grube vojne sile. Izložba uz kratke informativne tekstove o samim povijesnim događajima i mađarsko-jugoslavenskim odnosima prikazuje snimke originalnih novinskih članaka iz tadašnjih hrvatskih (jugoslavenskih) zagrebačkih dnevnih listova (Narodni list, Vjesnik), ali predstavlja posjetiteljima i napise iz hrvatskog emigrantskog tiska (Hrvatska revija, Hrvatska država, Hrvatski glas).

Autor: Mađarski institut u Zagrebu