StartFriday, 17.11.2017.
EndWednesday, 28.02.2018.

Izložba predstavlja izbor karikatura i ilustracija na temu političke situacije u Rijeci u prvoj polovici 20. stoljeća s naglaskom na razdoblje oko Dva svjetska rata. Karikatura nije smiješni crtež kako se to često misli. Ona se, doduše, zaista temelji na duhovitosti koja proizlazi iz pretjerivanja u prikazivanju fizionomija u širem smislu, međutim, s jasnim ciljem prenošenja određene kritike. Prodrijevši postupno početkom 20. stoljeća u djela avangardnih umjetnika, karikatura je povezala visoku i popularnu umjetnost te je humor postao sastavni dio djela nekih suvremenih autora. Čini se da je upravo ta činjenica utjecala na postupni pad interesa za karikaturom kao zasebnim žanrom.

Autorica: Deborah Pustišek Antić

Otvoreno: utorak – petak, od 16 do 20 sati