StartPetak, 17.11.2017.
EndSrijeda, 28.02.2018.

Izložba predstavlja izbor karikatura i ilustracija na temu političke situacije u Rijeci u prvoj polovici 20. stoljeća s naglaskom na razdoblje oko Dva svjetska rata. Karikatura nije smiješni crtež kako se to često misli. Ona se, doduše, zaista temelji na duhovitosti koja proizlazi iz pretjerivanja u prikazivanju fizionomija u širem smislu, međutim, s jasnim ciljem prenošenja određene kritike. Prodrijevši postupno početkom 20. stoljeća u djela avangardnih umjetnika, karikatura je povezala visoku i popularnu umjetnost te je humor postao sastavni dio djela nekih suvremenih autora. Čini se da je upravo ta činjenica utjecala na postupni pad interesa za karikaturom kao zasebnim žanrom.

Autorica: Deborah Pustišek Antić

MUZEJ GRADA RIJEKE                                     Trg Riccarda Zanelle 1/1                                                  Za posjetitelje izložbi privremeno zatvoreno.
Za poslovne suradnike:
ponedjeljak – petak, od 8 do 16 sati

Otvoreno uz najavu, na tel: 051/351-092 ili mob: 091/502-1231.