Kustosi Muzeja grada Rijeke prvi su put čuli za slikaricu koja se potpisuje kao Leo Littrow otkupivši 1997. dvije slike iz ostavštine znamenite riječke obitelji Meynier, desetljećima vodećeg vlasnika riječke Tvornice papira Smith & Meynier. Bile su to dvije prilično tamne slike iz 1880-ih – jedna s motivom opatijske ribarske lučice Dražica, druga s prizorom iz Venecije. Riječkim je muzealcima ta slikarica godinama bila nepoznanica jer je o njoj bilo vrlo malo podataka, a u rukama skupljača i trgovaca vidjeli su samo nekoliko njezinih slika iz različitih razdoblja njezina stvaralaštva. Tek je suradnjom Muzeja grada Rijeke i Kolhammer & Mahringer Fine Artsa iz Beča započelo sustavno istraživanje i rasvjetljavanje slikaričina života i rada.

Preuzmite brošuru o izložbi