Autor: Ervin Dubrović
2006., 184 str.
format: 28 x 22,8 cm, ilustracije
sažetak na engleskom jeziku

Muzej grada Rijeke sustavno obrađuje suvremenu arhitekturu Rijeke i dizajn, a ovo je treća u nizu monografija suvremenih arhitekata. Ova knjiga velikog formata, nakon prvog, autorskog dijela i životopisa, ima iscrpno ilustriran katalog radova, te bibliografiju, kao i sažetak na engleskom jeziku.
Ervin Dubrović, autor monografije, ističe u knjizi: “Kučan i danas izgleda vrlo uvjerljivo, što potvrđuje i nemali broj njegovih zgrada već odavno uvrštenih u antologiju najvažnijih djela suvremene hrvatske arhitekture (Radničko sveučilište – zajedno s Radovanom Nikšićem – i Palača pravde u Zagrebu, Robna kuća Ri u Rijeci, telekomunikacijski centri u Puli, Rijeci i Umagu)”.