U Noći muzeja 2022, održanoj 28. siječnja, „žive“ programe Muzeja grada Rijeke posjetilo je ukupno 715 posjetitelja. Riječ je o posjetiteljima svih triju muzejskih lokacija, dakle i Palače šećera, i u izložbe torpeda u skladištu na Žabici i „Kockice“. Ulaz je na prve dvije lokacije bio uz prethodno preuzete ulaznice. Njih smo  tiskali ograničen broj, na što smo se odlučili zbog obveze pridržavanja zdravstvenih mjera. U suprotnom, naravno da bi broj posjetitelja bio osjetno veći, o čemu govore brojni pozivi Muzeju u trenucima kada naših ulaznica, nažalost, više nije bilo. Nadajmo se svi zajedno da će se sljedeća Noć muzeja odvijati u drukčijim, normalnijim okolnostima. Mislimo sve najbolje o digitalnim komunikacijskim čarolijama, one u aktualnim okolnostima pomažu održavanju spona između muzejskih ustanova i javnosti. No, jedva čekamo vrijeme u kojemu će posjetiteljske gužve u muzejima iznova biti nešto vrlo pozitivno. I kada se više nećemo morati ispričavati brojnima koji se nisu stigli domoći željene ulaznice.