Skip to main content

Tjedan glagoljice, manifestacija koja je pod nazivom Benja 2.0 trajala od 26. do 30. listopada 2021., obuhvatio je demonstraciju rada replike tiskarskog stroja iz doba inkunabula, malu školu glagoljice, demonstraciju trodimenzionalnog tiskanja, te znanstveno-stručni skup. Dio tih aktivnosti odvijao se u prostoru Palače šećera. Muzej grada Rijeke pridružio se aktivnostima organizirajući  likovne radionice nazvane „Šarena glagoljica“. Polaznici riječkih osnovnih škola saznali su na njima kako napisati na glagoljici početno slovo vlastitog imena, također kako oblikovati glagoljska slova u kombiniranoj tehnici (olovka, flomaster, kolaž, mozaik). Učenici su dobili priliku i sami otisnuti glagoljske motive, a ono što su otisnuli ponijeli su za uspomenu. Sve pod stručnim vodstvom i uz mnoštvo pitanja i potpitanja radoznalih glavica.

Pored Muzej grada, u programu Tjedna glagoljice sudjelovali su UdrugaTypeFlow, Grad Rijeka, Gradska knjižnica, Sveučilišna knjižnica, Filozofski fakultet i Akademija primijenjenih umjetnosti.

Pretplatite se na newsletter i budite u toku s događajima u Muzeju grada Rijeke!

Izrada i održavanje web stranice: Degu design, Kristina Pandža | Urednk: Velid Đekić | Tekstovi: Velid Đekić | Prijevod na engleski jezik: Martin Mayhew, Daria Dadić | Snimanje i izrada virtualne šetnje: Meditel usluge d.o.o.

Muzej grada Rijeke·

Skip to content
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće kako bismo vam mogli pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kada se vratite na našu web stranicu i pomaganja našem timu da shvati koji su vam odjeljci web stranice najzanimljiviji i najkorisniji.