Autor: Ervin Dubrović
2007.; 64 str.
Format 22,5 x 28,5 cm, ilustracije crno bijele, meki uvez

Katalog pregledno i kritičkim izborom ilustrira sedmoricu najpoznatijih riječkih fotografa 1970.-ih godina – Đoku Milekića, Borislava Ostojića, Ljiljanu Sundać Zuanni, Andreu Zuannija, Rudolfa Zambellija, Krešimira Pavića i Blagoja Marinskog.

Sedmorica protagonista ujedno se iskazuju kao vrlo različiti stvaratelji – neki prikazuju socijalne teme svakodnevne stvarnosti, prizore iz sirotinjskih naselja. Zanimaju se i za naročite stilizacije, poput naopako okrenutih slika odraza u vodenom zrcalu u lokvi na cesti. Neki su bliski temama urbanog miljea, betonske džungle i rokerskih koncerata, dok druge privlače suptilni i čeznutljivi ugođaji.
Neki su se, pak, okušavali u optičkim i kemijskim intervencijama kojima su obične prizore učinili zanimljivima.

Ovo je izdanje u svakom slučaju jedno od dosad rijetkih kritičkih prikaza moderne riječke fotografske baštine.