Katalog izložbe
Autorica: Sabrina Žigo
Ostali autori: Miljenko Smokvina
Izdavač: Muzej grada Rijeke, 2012.
Format: 32 x 23 cm, meki uvez, ilustracije djelomično u boji, 64 str.

Od kraja tridesetih godina 19. do prvih desetljeća 21. stoljeća teče neprekidan fotografski rad obitelji Smokvina. Tek su malobrojne riječke fotografske obitelji u javnom, umjetničkom i društvenom životu grada ostavile tako znatan trag.

Otac Abdon Smokvina (1911. – 1985.) neko vrijeme jedan od glavnih aktivista Fotokluba Rijeka, entuzijast je i pedesetih godina jedan od organizatora zapaženih riječkih međunarodnih smotri. Moderno usmjerenje u fotografiji sredinom 1930-ih dalekosežno je obilježilo njegovo fotografsko djelovanje. Miljenko Smokvina (1943.) fotografiju je najšire zahvatio, od izrazito autorske do znanstvene, primijenjene i komercijalne fotografije, pedagoškog, istraživačkog i publicističkog rada, na kraju i profesije. Ranko Smokvina (1947.) u mladosti se desetak godina intenzivno bavio fotografijom, a danas otkrivamo da je najdalje otišao u pomicanju konceptualnih granica fotografije.

MUZEJ GRADA RIJEKE                                     Trg Riccarda Zanelle 1/1                                                  Za posjetitelje izložbi privremeno zatvoreno.
Za poslovne suradnike:
ponedjeljak – petak, od 8 do 16 sati

Otvoreno uz najavu, na tel: 051/351-092 ili mob: 091/502-1231.