Zanimanje javnosti za izložbu „Nepoznati Klimt – ljubav, smrt, ekstaza“ u Muzeju grada Rijeke nastavlja se. Štoviše, posjet izložbi u jeku turističke sezone bilježi povećane brojke, velikim dijelom zahvaljujući stranim gostima Rijeke i riječkog područja. Prije izdavanja covid putovnica i pokreta turista prema jadranskoj obali izložbu je posjećivalo do stotinu posjetitelja na dan, što se danas sve češće premašuje, a pojedinim danima brojke klize i prema dvjesto posjetitelja. Pritom valja uzeti u obzir iznimno visoke vanjske temperature, koje nisu prijatelj udaljavanju od morskih plaža zbog obilaska muzeja i sličnih ustanova. Nepoznati radovi Gustava Klimta, zajedno s radovima njegova brata Ernsta i prijatelja Franza Matscha, nedvojbeno imaju svoju publiku. S obzirom da se posjet izložbi „Nepoznati Klimt“ odvija u paketu s posjetom muzejskomu stalnom postavu, posvećenom povijesti Rijeke, dio zasluga za ovoljetno povećanje brojki vjerojatno ide i stalnom postavu. A možda dvije aktualne izložbe u Palači, jedne o Klimtu i druge o gradskoj povijesti, ne treba u brojkama razmatrati zasebno – ta nije li priča o braći Klimt i njihovom slikarskom prijatelju Matschu istodobno dio priče o Rijeci i njenoj intrigantnoj prošlosti?