Unatoč ljetnim temperaturama i novom udaru virusne epidemije, radovi u palači Šećerane se korak po korak približavaju završetku. U svim prostorijama gdje je to predviđeno postavljen je parket, ugrađena je stolarija, obavljeni bravarski radovi, a isto vrijedi za soboslikarske radove. U budućemu muzejskom depou postavljen je pod od epoksidne smole. Izgrađen je i sprinkler bazen, što znači bazen za skupljanje vode za gašenje možebitnih požara. U drugog polovici srpnja prionut će se završavanju posljednjih detalja, na fasadi zdanja i unutra. Za nekoliko dana stižu na dogovor djelatnici u čijoj je nadležnosti opremanje zgrade, što su poslovi koji slijede po građevinskim. Očekuje se kako će do 1. kolovoza biti zapravo u palači završeno sve što se može završiti. Bit će još nešto preostalih zahvata, a oni su u nadležnosti drugog izvođača radova. Riječ je o zahvatima kojima se rješava pitanje ulaza u gradu, unutrašnje stubište i postavljanje rampe za invalidne posjetitelje.

Za posjetitelje izložbi privremeno zatvoreno.
Za poslovne suradnike:
ponedjeljak – petak, od 8 do 16 sati

Otvoreno uz najavu, na tel: 051/351-092 ili mob: 091/502-1231.