StartFriday, 28.12.2018.
EndThursday, 28.02.2019.

Mauro Stipanov potječe iz fijumanske obitelji koja je svojevrstan gradski fenomen – slikali su i djed i otac i stric. On sam je već pola stoljeća riječka likovna činjenica. O tomu svjedoče brojne izložbe kojima se predstavio kao autor trajne sklonosti eksperimentima bojom i formom. Nova izložba donosi neizlagan ciklus riječkih prizora koji je nastajao u rasponu od 45 godina. Stipanov u njemu ne skriva bliskost s pojedinim dijelovima grada, poput kozalskih nebodera, glavnog lukobrana, Školjića, Trsatskih stuba, lučke obale itd. Stipanov ne slika samo ono što smatra važnim i lijepim, on se ujedno ne srami ružnog i dotrajalog. Dapače, u tragovima propadanja pojedinih dijelova gradskog tkiva vidi tugaljiv šarm, koji iskusnom rukom pretače u likovnu zanimljivost. Radovi s izložbe završit će po njenu zatvaranju kao donacija, dijelom i kao otkup koji će obogatiti zbirku slika Muzeja grada. Katalog izložbe je dvojezičan, hrvatsko-talijanski.

Otvoreno: utorak – petak, od 16 do 20 sati
Za poslovne suradnike: ponedjeljak – petak, od 8 do 16 sati