StartČetvrtak, 25.10.2018.
EndNedjelja, 25.11.2018.

Fotografski opus antologijskog hrvatskog fotografa Toše Dabca bogat je i raznolik. Prizori iz zagrebačkog života uhvaćeni njegovim objektivom danas su poznati najširem krugu ovdašnje kulturne javnosti, dok je dio radova s prizorima uhvaćenim okom kamere u drugim hrvatskim sredinama ostao dijelu javnosti pomalo po strani. To je razlog više da se u Muzeju grada postavi izložba fotografija snimljenih u hrvatskim eksterijerima majstorskom Dabčevom rukom. Na izložbi se može vidjeti 40 fotografija koje su u Muzej stigle iz zbirke bečkog kolekcionara Milana Krivde, zbirke Geralda Ebingera i Arhiva Toše Dabca – Muzeja suvremene umjetnosti – Grada Zagreba. Fotografije donose manje poznate prizore snimljene u Šibeniku, Opatiji, Korčuli, Splitu, Rovinju, Primoštenu, u Hercegovini, Gorskom kotaru i drugdje.

MUZEJ GRADA RIJEKE                                     Trg Riccarda Zanelle 1/1                                                  Za posjetitelje izložbi privremeno zatvoreno.
Za poslovne suradnike:
ponedjeljak – petak, od 8 do 16 sati

Otvoreno uz najavu, na tel: 051/351-092 ili mob: 091/502-1231.