Palača Šećerane broji posljednje dane do trenutka koji Riječani očekuju s radoznalošću i uzbuđenjem, a to je završetak unutrašnjih, najvećim dijelom i vanjskih građevinskih radova. Jedna od ključnih novosti je završetak radova na podu Mramorne dvorane. Podsjetimo se, novi teraco pod bio je postavljen prije izbijanja korona epidemije. S obzirom da je izvođač radova bio iz Italije, što je značilo nemogućnost dolaska njegovih radnika u Hrvatsku, posao je privremeno morao biti zaustavljen. Stišavanje epidemije omogućilo je nastavak radova početkom lipnja. Teraco Mramorne dvorane je nakon desetak dana rada u cijelosti izbrušen, što će reći kako je dobio završni izgled. U palači su postavljene i sve klizne staklene stijene, njih petnaestak. Ni restauratori nisu gubili vrijeme. Potvrđuje to pogled na dvoranu s vedutama, gdje su obnovljeni zidni oslici, uključujući štukature, također pogled na susjednu dvoranu s oslicima u plavim okvirima. U dvorani s panoramama gradova radi se intenzivno. Palača se i gotovo u cijelosti završenom vanjštinom naglašeno izdvaja iz gradilišnog okruženja, što je vizualni signal više kako je do otvaranja zdanja za javnost ostalo još doista malo.

Poveznica / dugmePoveznica / dugme

Trg Riccarda Zanelle (ex Muzejski trg) 1/1