Palača Šećerane broji posljednje dane do trenutka koji Riječani očekuju s radoznalošću i uzbuđenjem, a to je završetak unutrašnjih, najvećim dijelom i vanjskih građevinskih radova. Jedna od ključnih novosti je završetak radova na podu Mramorne dvorane. Podsjetimo se, novi teraco pod bio je postavljen prije izbijanja korona epidemije. S obzirom da je izvođač radova bio iz Italije, što je značilo nemogućnost dolaska njegovih radnika u Hrvatsku, posao je privremeno morao biti zaustavljen. Stišavanje epidemije omogućilo je nastavak radova početkom lipnja. Teraco Mramorne dvorane je nakon desetak dana rada u cijelosti izbrušen, što će reći kako je dobio završni izgled. U palači su postavljene i sve klizne staklene stijene, njih petnaestak. Ni restauratori nisu gubili vrijeme. Potvrđuje to pogled na dvoranu s vedutama, gdje su obnovljeni zidni oslici, uključujući štukature, također pogled na susjednu dvoranu s oslicima u plavim okvirima. U dvorani s panoramama gradova radi se intenzivno. Palača se i gotovo u cijelosti završenom vanjštinom naglašeno izdvaja iz gradilišnog okruženja, što je vizualni signal više kako je do otvaranja zdanja za javnost ostalo još doista malo.

Za posjetitelje izložbi privremeno zatvoreno.
Za poslovne suradnike:
ponedjeljak – petak, od 8 do 16 sati

Otvoreno uz najavu, na tel: 051/351-092 ili mob: 091/502-1231.