StartPonedjeljak, 01.07.2019.
EndPonedjeljak, 15.07.2019.

Svjetski bijenale studentskog plakata i studentske fotografije pokrenula je Akademija umetnosti Univerziteta u Novom Sadu. Riječ je o studentskoj manifestaciji koju organiziraju Katedra za fotografiju i Katedra za grafičke komunikacije, s time da se parnim godinama održava bijenale plakata, a neparnim fotografije. Prethodno su održana tri interna bijenala fotografije, za studente novosadske Akademije, a prvi bijenale održan je 2004. u zgradi vojvođanske Vlade. Na natječaj se mogu javiti samo studenti fotografije ili studenti koji imaju predmet fotografija na svojoj visokoškolskoj instituciji, a njihov predmetni profesor mora odobriti slanje rada na natječaj. Iako je riječ o studentskoj manifestaciji, nagrade su na profesionalnoj razini. Po otvaranju izložbe odabranih radova u Novom Sadu, ona se redovito predstavlja publici u Rijeci i Banja Luci. Pored tih gradova, izložbeni radovi su prethodnih godina gostovali u Osijeku, Sarajevu, Podgorici, Ludwigsburgu, također u Mađarskoj i Bugarskoj. Da je nije riječ samo o sada već tradicionalnoj, nego i uspješnoj manifestaciji, potvrđuje podatak kako je na osmi bijenale, održan koncem 2018. godine, stiglo preko 3.500 radova, upućenih sa svih kontinenata. Izloženi radovi nastali su kao zadaci u okviru predmeta na posljednjih nekoliko studijskih semestara. To nudi mogućnost usporedbe školskih programa, također usporedbe načina promišljanja fotografije, kako se to u praksi pokazuje, na uistinu širokom području od Kanade do Kine.

MUZEJ GRADA RIJEKE                                     Trg Riccarda Zanelle 1/1                                                  Za posjetitelje izložbi privremeno zatvoreno.
Za poslovne suradnike:
ponedjeljak – petak, od 8 do 16 sati

Otvoreno uz najavu, na tel: 051/351-092 ili mob: 091/502-1231.