Bijenalna izložba najuspješnijih radova hrvatskog dizajna organizira se redovnim ritmom već 20 godina. „Okrugla“ brojka uobičajeno potiče na upućivanje pogleda unatrag, pogleda koji bi se usmjerio jubilarnom svođenju učinjenog, kako na polju dizajna tako i na polju izloženih uvida.

No, u dobrim rukama dizajn je živ medij. Njegova se kreativnost nastavlja razvijati neopterećena jubilarnim pogledima unatrag. Vođena tom mišlju, aktualna izložba obuhvaća učinjeno tijekom 2019. i 2020. godine, koje je različito od prethodnih razdoblja. To se ponajprije odnosi na pandemijske okolnosti, koje su promijenile naše živote, pa im se valjalo prilagođavati i na području dizajna. Težište je ovaj put na mrežnom radu i web alatima. Izložba uključuje radove nastale u više kategorija. To su: Dizajn vizualnih komunikacija, Prostorne i grafičke intervencije i sistemi, dizajn ambalaže, Industrijski / produkt dizajn, Dizajn u digitalnim medijima / dizajn interakcija, Cjeloviti proizvod, Koncept / Inicijativa / Kritički dizajn te Modni i odjevni dizajn.

Trajanje izložbe: 24. lipnja – 5. rujna 2021.

Pretplatite se na newsletter i budite u toku s događajima u Muzeju grada Rijeke

Muzej Grada Rijeke·