Bez priče o torpedu, tom svjetski glasovitom izumu koji je krenuo na put iz grada na Rječini, ne može ni u Noći muzeja. Da bi posjetiteljima približio priču o tom izumu, Muzej grada Rijeke organizira u Noći muzeja 2020. posjet stalnoj izložbi “Riječki torpedo – prvi na svijetu” u željezničkom skladištu na Trgu Žabica 4. Izložba nije bez novosti, koncem 2019. obogaćena je novim i restauriranim predmetima.  Pripremamo i malu ekskluzivnost, pa će posjetitelji također moći vidjeti samo za tu prigodu izložene originalne nacrte primjerka torpeda isporučenog iz Rijeke Norveškoj 1875. godine. Eksponati se mogu pogledati uz stručno vodstvo, koje se organizira u 19 i u 21 sat. Za djecu osnovnoškolskog uzrasta priređuje se edukativna radionica. Uz prigodnu prodaju muzejskih izdanja s popustom, posjetitelji će moći kušati čaj “torpedo” što ga priprema riječki Samovar.

Drugi dio programa čeka posjetitelje u Zavičajnom muzeju Drenove. U njemu se u 18 sati otvara izložba “Bez granica”, uz projekciju dokumentarnog filma o vizionaru Paulu Outletu i vođeno razgledavanje izložbe, te predavanje u 19 sati. Tomu valja dodati predstavljanje projekta lokalne povijesti Topoteka, ulaz u skrivene tajne Mundaneum arhiva, razgovor sa ČAI-jem, te izložbu “Obrisi stvari koje dolaze”.

Poveznica / dugmePoveznica / dugme

Trg Riccarda Zanelle (ex Muzejski trg) 1/1