StartUtorak, 19.03.2019.00:00
EndSrijeda, 27.03.2019.00:00

Postavljena u sklopu gradskog programa obilježavanja 300. obljetnice proglašenja Rijeke slobodnom kraljevskom lukom, izložba Rafaele Ban iz Muzeja grada Rijeke prikazuje ključne trenutke iz dva tisućljeća duge povijesti primorskog i pomorskog grada nastalog uz ušće Rječine. Fokus je na povezanosti grada i njegove luke, s kojom je rastao i razvijao se od svojih početaka do današnjih dana. Intenzitet spona grada i luke kroz povijest mijenjao se, bilježio svoje vrhunce i padove, ali kontinuitet uzajamne ovisnosti nikad nije dolazio u pitanje. Izložbu na Korzu pruža uvid u posebno važne dokumente, ilustracije važnih momenata, te fotografska svjedočanstva značajnih poglavlja iz povijesti riječke luke.

Za posjetitelje izložbi privremeno zatvoreno.
Za poslovne suradnike:
ponedjeljak – petak, od 8 do 16 sati

Otvoreno uz najavu, na tel: 051/351-092 ili mob: 091/502-1231.