Palača šećera sa stalnim postavom pokazala se zanimljivom i Vijeću mladih Benčić. Njegova četvrta radionica Kulturne putovnice dovela je u zdanje učenike riječkog Centra za odgoj i obrazovanje. Nakon obilaska stalnog postava, kojim su se upoznali s najznačajnijim temama iz riječke povijesti, sve uz prilagođeno interaktivno vodstvo i u društvu muzejske pedagoginje Josipe Verbanac, uslijedio je praktični dio radionice. Na njoj se izrađivalo šećerne kampanule, točnije umanjene verzije onakvih kakvi su se svojedobno proizvodili u Rafineriji šećera, a mogu se vidjeti u stalnom postavu. Svaki učenik ručno je napravio vlastiti kampanul, služeći se malim replikama originalnog kalupa. Ono što su napravili sada je na sušenju, a kada taj proces završi, učenici će odnijeti kući. Kampanuli će biti umotani i zavezani konopcem, baš onako kako se za isporuku kupcima svojedobno pakiralo u pogonu na Brajdi. Učenici su na radionici saznali više naziva za taj proizvod, korištenih u raznim sredinama, također vježbali finu motoriku. Dapače, znanja iz svojih zanimanja (pomoćni kuhari-slastičari i cvjećari) povezali su s informacijama o proizvodnji i upotrebi šećera te uzgoju šećerne trske. Završetak radionice pripao je bilježenju osobnih  dojmova na stranicama Kulturne putovnice. Projekt Kulturna putovnica je financijski podržalo Ministarstvo kulture i medija.