StartČetvrtak, 15.11.2018.
EndČetvrtak, 15.11.2018.

Knjiga posvećena arhitektu Vladimiru Grubešiću donosi niz njegovih razmišljanja o današnjoj arhitektonskoj misli i praksi, uključujući insajderske uvide u neke od ključnih točaka vlastitog rada. Njima uz bok stavljeni su pogledi na Grubešićevo djelovanje iz pera poznavatelja arhitekture poput Vande Ekl, Milana Zinaića, Ervina Dubrovića i drugih. Knjiga je riječkoj javnosti tim zanimljivija što se Grubešić pokazao kao graditelj s posebnim interesom za složene zadatke što ih donose zahvati u riječkoj gradskoj jezgri. Njegovi su objekti mahom velike poslovne zgrade, što svjedoče primjeri zgrada Jadroagenta, Delte, Jadrošpeda i Jugolonije. Grubešić je dobitnik Nagrade grada Rijeke za arhitekturu za 1987. godinu.

MUZEJ GRADA RIJEKE                                     Trg Riccarda Zanelle 1/1                                                  Za posjetitelje izložbi privremeno zatvoreno.
Za poslovne suradnike:
ponedjeljak – petak, od 8 do 16 sati

Otvoreno uz najavu, na tel: 051/351-092 ili mob: 091/502-1231.